Latviski English 
 

Aktualitāšu arhīvs

VP KP 2015.gada 10.-11.martā rīkoja projekta „Standarta ISO/IEC 17020 ieviešana notikumu vietas apskates procesā, lai attīstītu vienotu pieeju lietisko pierādījumu izņemšanā pārrobežu sadarbībā”


Konferencē piedalījās 80 kriminālistikas ekspertu no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Zviedrijas. Pasākuma laikā dalībnieki iepazinās ar Lietuvas kolēģu sniegto informāciju par kriminālprocesa vienkāršošanu un Zviedrijas policijas pārstāvja prezentāciju par notikuma vietas apskates procesu. Cīrihes (Šveice) policijas eksperts iepazīstināja konferences dalībniekus ar notikuma vietas apskates procesa audita rezultātiem un ISO 17020 standarta prasībām notikuma vietas apskatē. Otra konferences diena tika veltīta ekspertu diskusijām par ekspertu darba monitoringa rezultātiem, notikuma vietas apskates riskiem, kompetences matricu un darba kvalitātes jautājumiem.

Projekts „Standarta ISO/IEC 17020 ieviešana notikumu vietas apskates procesā, lai attīstītu vienotu pieeju lietisko pierādījumu izņemšanā pārrobežu sadarbībā” tika īstenots ES programmas „Noziedzības novēršana un cīņa pret to” ietvaros un ES piešķirtais finansējums projekta īstenošanai bija EUR 510 097. Projekta ietvaros tika rīkoti semināri un apmācības notikumu vietas apskates ekspertiem, kā arī tiek izstrādātas instrukcijas, rokasgrāmata ekspertiem un procesa virzītajiem. Lai pilnveidotu kriminālistikas ekspertu darbu un atvieglotu informācijas apstrādi, tika izstrādāta arī Kriminālistikas pārvaldes ekspertu veikto notikuma vietas apskates informācijas pārvaldības sistēma. Ekspertu zināšanas tika papildinātas arī pieredzes apmaiņas braucienos un praktisko nodarbību semināros Baltijas valstu ekspertiem.

Projektu Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde uzsāka 2013.gada aprīlī un tas tika īstenots divus gadus. Projekta sadarbības partneri ir Igaunijas Policijas un Robežsardzes pārvalde un Zviedrijas Stokholmas pilsētas policija.

Apskatīties foto galeriju

ISO/IEC 17020

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes (ARHĪVS)


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem