Latviski English 
 

Aktualitāšu arhīvs

Gāzes hromatogrāfs narkotiku atklāšanai

Gāzes hromatogrāfs, ko Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja Ķīmisko ekspertīžu nodaļas eksperti mīļi dēvē par “Klausu” ir iekārta, kuru izmanto narkotisko un psihotropo vielu noteikšanai un kvalitatīvā satura analīzei.

Bez “Klausa” lietpratēji tādam pat mērķim izmanto arī “Klāru” un “Johannu”. Šādos mīļvārdiņos nosauktās iekārtas ir katra narkotiku tirgotāja vai ražotāja bieds. Tās ļauj nekļūdīgi noteikt vielu, par kuras izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu likumpārkāpēji tiek saukti pie kriminālatbildības.

Attēlā redzama gan gāzes hromatogrāfa iekārta, gan arī gāzes balons, kurā atrodas hēlijs vai ūdeņradis – nesējgāzes, kas nepieciešamas, lai iekārtā īstenotu vielas izpēti, to pārvēršot gāzveida stāvoklī un ķīmiski analizējot.

Izpētes rezultātus apstrādā datorprogramma un tie vizualizēti skatāmi datora monitorā. Vērīgi ieskatoties var redzēt hromatogrammas smailes, kas šajā gadījumā uzskatāmi apliecina narkotisko vai psihotropo vielu klātbūtni pētāmajā tabletē, pulverī, ar vielu piesūcinātā papīra gabaliņā vai citā objektā.

Šī izpēte ir pamats eksperta atzinumam, kas jau tālāk kalpo kā būtisks pierādījums, noziedznieka saukšanai pie atbildības tiesā.

Gāzes hromatogrāfs

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes (ARHĪVS)


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem