Latviski English 
 

Aktualitāšu arhīvs

Pieredzes apmaiņas seminārs kriminālistiskās Odoroloģijas jomā

2017.gadā Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja Odoroloģisko ekspertīžu nodaļas (OEN) pārstāvji apmeklēja Čehijas Republikas Pilzenes policijas Odoroloģisko pētījumu struktūrvienību, ar mērķi iepazīt viņu darbu odoroloģijas specializācijas jomā. Līdz ar to, izveidojās sadarbība ar čehu kolēģiem.

Laika posmā no 2018.gada 28.maija līdz 1.jūnijam OEN organizēja starptautisku (CZ-LV) pieredzes apmaiņas semināru kriminālistiskās odoroloģijas jomā. Seminārs bija saturīgs un vērtīgs, tā ietvaros nodaļu apmeklēja divi pārstāvji no Čehijas policijas, kuri strādā dienesta kinoloģijas un odoroloģijas jomā, savukārt no Latvijas puses seminārā piedalījās visi OEN eksperti.

Čehu kolēģi apmeklēja Kriminālistikas pārvaldi, Valsts policijas koledžas Kinoloģijas nodaļu, kā arī tika iepazīstināti ar Pārvaldes rīkoto notikuma vietas ekspertu monitoringu. Kolēģi atzinīgi novērtēja monitoringa ideju, jo tas dod iespēju izvērtēt personāla, kas darbojas notikuma vietā, prasmes, darba stilu, ar mērķi labot kļūdas, ja tādas ir, un pilnveidot prasmes, jo tas viss izpaužas izņemto pēdu kvalitātē.

Semināra gaitā viesi iepazinās ar OEN telpām, iekārtām, darbā izmantoto pētījumu metodi, suņu – biodetektoru sagatavošanas metodiku, nepieciešamo materiālu sagatavošanu, odoroloģiskās izpētes gaitu. Kopīgās diskusijās apspriedām specifiskus mūsu jomas jautājumus un aktuālās problēmas. Īpaši vērtīga bija praktiskā daļa, kurā noritēja suņu-biodetektoru mācību nodarbības: savstarpēji apspriedām labākos modeļus, kā rīkot apmācību gaitu, kāda ir čehu un OEN pieredze, kā risināt iespējamos sarežģījumus un virzīties no viena apmācību posma uz nākošo.

Semināra laikā iepazināmies arī ar dažām izmaiņām pētījumu metodē, kas šogad skārušas Čehu kolēģu darbu. Kopumā tās ir pozitīvas un zināmā mērā pietuvina čehu kolēģu darbu atsevišķām mūsu metodē jau esošajām pamatnostādnēm.

Bērnu diena policijā


Sagatavoja: VP KP EB OEN vecākā eksperte Ilona Arāja

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes (ARHĪVS)


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem