Latviski English 
 

Aktualitāšu arhīvs

CEPOL sadarbības un pieredzes apmaiņas atbildes vizīte

No 2018.gada 14. līdz 18.maijam, Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja Ieroču un trasoloģisko ekspertīžu nodaļas (ITEN) priekšniece Diāna Beļajeva un eksperte Alevtīna Kondakova piedalījās Eiropas Savienības tiesībaizsardzības apmācības aģentūras (CEPOL) apmaiņas programmas vīzītē, kuras ietvaros apmeklēja Gruzijas Iekšlietu ministrijas Kriminālistikas ekspertīžu departamentu, bet no 2018.gada 04. līdz 08.jūnijam ITEN vecākā eksperte Žanete Verreva un Grāmatvedības ekspertižu nodaļas vecākā eksperte Julija Liodorova piedalījās CEPOL apmaiņas programmas vīzītē, kuras ietvaros apmeklēja Armēnijas Republikas Nacionālās zinātņu akadēmijas Ekspertīžu biroju un Armēnijas Republikas policijas Kriminālistikas pārvaldi.

CEPOL sadarbības un pieredzes apmaiņas atbildes vizītes ietvaros no 2018.gada 23. līdz 29.jūnijam Latvijā viesojās Gruzijas un Armenijas kolēģi. Viņi apmeklēja Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroju, Reģiona biroja Kurzemes ekspertu nodaļu un Tieslietu ministrijas Valsts Tiesu ekspertīžu biroju.

VP Kriminālistikas pārvaldē viesi iepazinās ar tās struktūru, darba organizāciju, ar dažādu jomu ekspertiem, kā arī Kvalitātes vadības nodaļas darba organizāciju, kvalitātes politikas izpratni un aktualitātēm. Notika Diskusija par ISO 17025 standartu uzturēšanu (daktiloskopisko un trasoloģisko ekspertīžu jomās).

Tika apspriesti specifiski trasoloģijas un daktiloskopijas jomas jautājumi un apzinātas aktuālas problēmas. Viesi tika iepazistināti ar biometrijas datu bāzi – cilvēka biometrisko datu apstrādes sistēmu (BDAS), pārrunātas problēmas, kas saistītas ar personu pirkstu nospiedumu iegūšaas procesu.

Īpaši vērtīga bija praktiskā sadaļa, darbs uz 3D skanera “ToolScan”, daktilopskopiskās identifikācijas un vizualizācijas metožu, protokolu un ekspertīzes gaitas iztirzājumi. Tika izgatavota personas daktiloskopiskā karte, pielietojot metodi, kad jādaktiloskopē personas roku, pirkstu vai delnu - fizisku trūmumu gadījumā.

CEPOL sadarbības un pieredzes apmaiņas atbildes vizītes

Ņemot vērā, ka Kriminālistikas pārvalde veic ekspertīzes arī dažādos Latvijas reģionos, viesiem tika nodrošināta iespēja iepazīties ar Kriminālistikas pārvaldes Reģiona biroja Kurzemes ekspertu nodaļas ekspertiem Liepājā, viņu telpām, iekārtām un darba specifiku. Tika apspriesta trasoloģiskās ekspertīzes metodes sadaļa par pēdu (bojājumu) vizualizēšanu un detaļu mērījumiem izpētes procesā.

CEPOL sadarbības un pieredzes apmaiņas atbildes vizītes

Vizītes ietvaros viesiem bija iespēja apmeklēt arī Tieslietu ministrijas Valsts tiesu ekspertīžu biroju, kur viņi tika iepazināti ar telpām, iekārtām un darba metodēm. Īpaši vērtīga bija tikšanās ar ekspertiem, kuri veic transportlīdzekļu sadursmes, uzbraukuma gājējam un transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa izpētes.

CEPOL sadarbības un pieredzes apmaiņas atbildes vizītes

CEPOL sadarbības un pieredzes apmaiņas atbildes vizītes

CEPOL sadarbības un pieredzes apmaiņas atbildes vizītes

CEPOL organizētās Policijas darbinieku apmaiņas programmas ietvaros notikušās abpusējās darba vizītes bija ļoti noderīgas, iegūta vērtīga pieredze un jauna idejas. Liela nozīme bija arī visu šo kriminālistiskās izpētes iestāžu darbinieku kontaktu nodibināšanai, kas ļaus operatīvi apmainīties ar informāciju, dalīties ar profesionālo pieredzi un vienkārši sadarboties nākotnē.

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes (ARHĪVS)


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem