Latviski English 
 

Aktualitāšu arhīvs

Auditoru vizīte „LR Valsts policijas tehniskās kapacitātes stiprināšana, lai ieviestu DNS datu apmaiņu saskaņā ar Padomes lēmumiem 2008/615/TI un 2008/616/TI” projekta ietvaros


Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde uzsāka projekta īstenošanu 2010. gada februārī, ar mērķi ieviest Prīmes lēmumus. Prīmes lēmumi paredz izveidot vienotu sistēmu Eiropas Savienības Dalībvalstu starpā, lai nodrošinātu automātisku DNS datu apmaiņu.

Lai pievienotos Dalībvalstu grupai, kuras datu apmaiņu jau veic, bija nepieciešama DNS datu apmaiņa testa režīmā ar kādu no jau esošajām Prīmes dalībvalstīm, kā arī pozitīvs auditoru ziņojums.

Testa datu apmaiņa tika uzsākta 2011. gada 26. jūlijā ar Vācijas Nacionālo DNS datu bāzi, kura ir izvietota Vācijas BKA.

Pēc veiksmīga DNS datu apmaiņas testa, no 2011. gada 11. līdz 12. augustam Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē tika organizēta Novērtēšanas vizīte. Atbilstoši procedūrai tika uzņemti 4 auditori no Vācijas. Valsts policijas un Eiropas Komisijas projekta dalībnieki sagatavoja un sniedza prezentāciju par paveikto projektā. Auditoru galvenais uzdevums bija novērtēt izveidoto sistēmu no tehniskās un organizatoriskās puses. Auditoru vidū bija divi pārstāvji no Mobile Competence Team (MCT), kuru uzdevums bija noskaidrot, ar kādām problēmām nācās saskarties Prīmes lēmumu ieviešanas procesā un kā MCT varētu turpmāk palīdzēt pārējām Dalībvalstīm pievienoties elektronisko datu apmaiņas sistēmai.

Ziņojumu par situāciju Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē auditori iesniegs Eiropas Padomei, kura pieņems lēmumu par Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes iekļaušanu Prīmes DNS dalībvalstu grupā.


Auditori


Ziņa sagatavota: 2011. gada 29. augustā

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes (ARHĪVS)


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem