Latviski English 
 

Aktualitātes

Jauna pieredze Nīderlandē

No 28.novembra līdz 01.decembrim Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja Ķīmisko ekspertīžu nodaļas eksperte apmeklēja mācību semināru par ugunsgrēkā izņemto objektu analīzi un analīzes rezultātu interpretāciju “Free Training/Exchange in Fire Debris Analysis and Interpretation”, kas notika Hāgā - Nīderlandes Kriminālistikas Institūtā.

Seminārā tika apspriestas sekojošas tēmas: ugunsgrēku izmeklēšanā Nīderlandē; ekspertu sertificēšanas process; ugunsgrēku notikuma vietā izņemto izpētes objektu analīze ar gāzu hromatogrāfu ar masas selektīvo detektoru (GC/MS) un iegūto rezultātu interpretācija atbilstoši ASTM E1618 standartam; izpētes metožu validācija. Dalībnieki tika iepazīstināti ar vadlīnijām par lietisko pierādījumu izņemšanu ugunsgrēku notikuma vietā līdz to analīzes rezultātiem, un ar procesu, kā tas tiek organizēts Nīderlandē.

Lielākā semināra daļa bija veltīta praktiskiem uzdevumiem – gāzu hromatogrāfijas datu analīzei, izmantojot speciālu datorprogrammu, ka arī rezultātu interpretācijai ar standartizētu metodi “ASTM E1618”.

Seminārā iegūtā informācija būs ļoti noderīga VP Kriminālistikas pārvaldes ekspertiem ikdienas darbā, kā arī palīdzēs sagatavot materiālus notikuma vietas apskates ekspertu un procesa virzītāju apmācībām.


Ziņa sagatavota: 2018. gada 06. decembrī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem