Latviski English 
 

Aktualitātes

Mācību vizīte SIA “Valmiermuižas alus”

Šī gada 4.aprīlī VP Kriminālistikas pārvaldes eksperti, kuriem ir tiesu eksperta sertifikāts spirta un alkohola izpētes jomā, apmeklēja SIA “Valmiermuižas alus” (www.valmiermuiza.lv), lai iepazītos ar alus brūvēšanas procesu – sākot ar alus darīšanas procesā izmantotajām izejvielām, iekārtām, uzraugošajiem kontroles pasākumiem līdz pat gatavajam produktam – alum.

Valmiermuiža

Ekspertiem bija iespēja aplūkot alus darītavas laboratoriju, kur varēja redzēt darbībā iekārtas spirta blīvuma mērīšanai un citu alum raksturīgo parametru noteikšanai. Varēja iepazīties ar kvalitātes uzraudzības sistēmu, iespējamo kļūdu rašanās cēloņiem un to novēršanu. Tika prezentēts jauns produkts – degalus, kuru iegūst destilējot alu.

Valmiermuiža

Pozitīvi vērtējams ir fakts, ka SIA “Valmiermuižas alus” alus darīšanas procesā radušos pārpalikumu – drabiņas, izmanto atkārtoti. Vietējie lauksaimnieki to izmanto kā lopbarības piedevu, savukārt pēc SIA "Valmiermuižas alus" pasūtījuma maiznīcā "Liepkalni" tiek cepti drabiņu cepumi, kas ir paredzēti kā uzkoda pie gaišā alus.

Valmiermuiža

Valmiermuiža

Mācību vizītē iegūtā informācija būs noderīga VP Kriminālistikas pārvaldes ekspertiem ikdienas darbā, lai kvalitatīvi sagatavotu tādus izpētes objektus, kas izveidojušies rūgšanas procesā, un veiktu to ķīmisko izpēti ar blīvummērītāju.

Valmiermuiža

Ziņa sagatavota: 2019. gada 26. aprīlī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem