Latviski English 
 

Aktualitātes

Eiropas policijas akadēmijas (CEPOL) apmaiņas programma EPEP 2019 (European Police Exchange Programme 2019)

2019.gada 18.jūnijā Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu birojs uzņēma Eiropas policijas akadēmijas (CEPOL) apmaiņas programmas EPEP 2019 (European Police Exchange Programme 2019) ietvaros trīs ārvalstu viesus. Birojā viesojās Francijas Tiesu policijas Centrālā direktorāta Starptautisko lietu nodaļas priekšniece, Portugāles Tiesu policijas Kriminālizmeklēšanas departamenta galvenais inspektors un Gruzijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Īpaši svarīgu lietu inspektors.

Vizītes mērķis bija iepazīties ar Kriminālistikas pārvaldes struktūru, ekspertīžu veidiem un iespējam Latvijā, kā arī Ekspertīžu birojā pieejamajiem starptautiskās sadarbības instrumentiem – DNS un daktiloskopisko datu apmaiņu Prīmes (Prüm) lēmumu ietvaros. Tika apspriesti jautājumi par dažādiem ekspertīžu veidiem, to plūsmu, izpētes kompetencēm, problemātiku, kā arī datu apmaiņu svarīgumu starp dalībvalstīm.

Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde ir lielākā tiesu ekspertīžu iestāde Latvijā, kas gadā vidēji veic 12000 kriminālistikas pētījumu (ekspertīzes un citi ekspertu kvalifikācijas darbi), izanalizē ap 200000 izpētes objektu, piedalās vidēji 8000 notikuma vietas apskatēs. Pārvalde sastāv no Ekspertīžu biroja, kurā ir septiņas ekspertīžu nodaļas, Reģionu biroja (Rīga, Kurzeme, Zemgale, Latgale un Vidzeme) un Kvalitātes vadības nodaļas.

Ziņa sagatavota: 2019. gada 27. jūnijā

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem