Latviski English 
 

Aktualitātes

5th Payment Card Fraud Forensics and Investigations

2019.gada jūlijā Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja eksperts piedalījās “EUROPOL EC3” un Spānijas Nacionālas policijas akadēmijas organizētājā mācību kursā par maksājumu karšu krāpšanu izpēti “5th Payment Card Fraud Forensics and Investigations”

Mācībās piedalījās ap 53 dalībniekiem no dažādām Eiropas savienības valstīm, kā arī pārstāvji no ASV un Kolumbijas. Apmācības kursa ekspertu programmas daļu vadīja lektori no Europol, Vācijas, Zviedrijas, Francijas, Slovēnijas, Austrijas, kā arī firmu Sanguine Security, Diebold Nixdorf pārstāvji.

Mācību un prezentāciju laikā tika apspriestas dažādas nianses saistībā ar karšu datu un naudas zagšanu, kriptovalūtu, bankomātu ļaunatūru un citiem svarīgiem aspektiem maksājuma līdzekļu noziedzības apkarošanas jomā.

Europol pārstāvji prezentēja aktuālo informāciju attiecibā uz dažādām operācijām, kas regulāri norisinās piesaistot ES dalībvalstu tiesībsargājošās iestādes un privāto sektoru, kā arī informāciju par Europol sniegtajiem pakalpojumiem, atbalstot noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu nacionālajā līmenī.

Noziegumu skaits, kas saistīts ar karšu datu un naudas zagšanu no bankomātiem un tiešsaistē, izmantojot dažādas ierīces un metodes nemazinās un tā ir globāla problēma. Šāda veida apmācības ir svarīgas un parāda, cik cieši sadarbojas publiskais un privātais sektors, lai uzlabotu izmeklētāju un ekspertu iespējas un zināšanas veiksmīgākai noziedzīgo nodarījumu apkarošanai maksājumu karšu izmantošanas vidē.

5th Payment Card Fraud Forensics and Investigations

Ziņa sagatavota: 2019. gada 13. augustā

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem