Latviski English 
 

Aktualitātes

VP Kriminālistikas pārvaldes un VP koledžas darbinieki piedalījušies zinātniski-praktiskajā kongresā un publicējās Lietuvas tiesu ekspertīžu centra un Lietuvas kriminālistu asociācijas zinātniskajā izdevumā

2019.gada septembrī Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes un Valsts policijas koledžas darbinieki piedalījušies 15. Starptautiskajā zinātniski-praktiskajā kongresā ”Kriminālistika un tiesu ekspertīze: zinātne, mācības, prakse” Kauņā, Lietuvā. Kongresu organizēja Lietuvas kriminālistu asociācija, Lietuvas Tiesu ekspertīžu centrs un Mīkola Romera universitāte.

Kriminālistika un tiesu ekspertīzeKriminālistika un tiesu ekspertīze

Trīs dienu pasākumā ar zinātniskajiem un praktiskajiem darbiem uzstājās zinātnieki, eksperti, tiesu mediķi un speciālisti no 17 valstīm. Vairāk kā 80 autoru pieredze un uzskati publicēti zinātniski-praktiskajā apkopojumā divos sējumos.

Kriminālistika un tiesu ekspertīze

Latvijas Valsts policijas darbinieki piedalījās kongresā ar publikācijām par starptautisko DNS datu apmaiņu (“Role of the International DNA data exchange in the solution of criminalistical tasks, Роль международного обмена данными ДНК в решении криминалистических задач”), par eksperta lomu ekspertīžu iestādē (“Expert of Forensic institution”, “Эксперт экспертного учереждения” un par tekstu ekspertīzi (“Expertise of texts containing appeals to unlawful acts in the territory of the Republic of Latvia”, "Экспертиза текстов, содержащих призывы к противоправным действиям на территории Латвийской республики").

Kriminālistikas un tiesu ekspertoloģijas tēmas tika analizētas dažādās plaknēs - sākot ar tradicionālās kriminālistikas sistēmas un komponentu analīzi, un beidzot ar jautājumiem par jaunu tehnoloģiju attīstību un ieviešanu kriminālistikā un ekspertu praksē, kas ietekmē efektīvu noziegumu izmeklēšanu.

Viens no šī gada kongresa akcentiem bija jauno tehnoloģiju un, it īpaši, virtuālās realitātes programmatūras izmantošana, lai fiksētu un izmeklētu dažādus notikumus. Viena no šīm metodēm - 3D modelēšana, kura veiksmīgi tiek izmantota ceļu satiksmes negadījumu un citu noziegumu izmeklēšanā.

Kriminālistika un tiesu ekspertīze

Ziņa sagatavota: 2019. gada 1. oktobrī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem