Latviski English 
 

Aktualitātes

Ekspertu apmācības BALTFORDEX projekta ietvaros

“Slepkavība Dainu gatvē” – tā vietējie Šauļu iedzīvotāji uzskatīja, ieraugot uz ielas kriminālistikas ekspertus, ietērptus kombinezonos un maskās.

Slepkavība Dainu gatvē


No 2019.gada 03. līdz 08. novembrim projekta BALTFORDEX ietvaros Lietuvā norisinājās ekspertu apmācības, kur Latvijas un Lietuvas eksperti pieredzes apmaiņā uzlaboja zināšanas un praktiskās iemaņas notikuma vietas apskatēs.

eksperti


Īpaša uzmanība tika veltīta DNS un daktiloskopisko paraugu izņemšanas nosacījumiem, taktikai, kā arī pēdu izņemšanas secībai, kam ir būtiska nozīme komplekso ekspertīžu gadījumos.

DNS un daktiloskopisko paraugu izņemšanaDNS un daktiloskopisko paraugu izņemšana


Apmācību laikā Latvijas un Lietuvas eksperti-lektori pasniedza teorētiskās un praktiskas zināšanas, izskatīja dažādus piemērus no ikdienas prakses, ekspertiem bija iespēja iepazīties ar kaimiņvalstu ekspertu tehnisko nodrošinājumu, kā arī pēdu un priekšmetu izņemšanas noteikumiem un rekomendācijām. Tika imitētas notikuma vietas gan aprīkotās telpās, gan mācību ēkas pagalmā, gan automašīnā. Eksperti strādāja jauktajās (LV-LT) grupās dažādās slepkavību, slēpņu un zādzību vietās, pielietojot ikdienas darbā izmantotos materiālus, instrumentus un testus.

pēdu un priekšmetu izņemšanapēdu un priekšmetu izņemšana


2020.gada janvārī Rīgā tiek plānots turpinājums jau noritējušajām apmācībām, kur padziļināti tiks izskatītas citas kriminālistikas tēmas, kā arī tiks imitētas notikuma vietas, kurās bez “klasiskajām” pēdām eksperti meklēs arī mazgātas pēdas un pēdas, kuras bija pakļautas āra laika apstākļu un vides iedarbībai.


Ziņa sagatavota: 2019. gada 14. novembrī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem