Latviski English 
 

Aktualitātes

VP Kriminālistikas pārvaldē viesojās Vācijas Lejassaksijas policijas akadēmijas kadeti

2022.gada 09.maijā Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē viesojās Vācijas Lejassaksijas policijas akadēmijas kadeti (Polizeiakademie Niedersachsen), kas ir ieradušies Latvijā starptautiskās pieredzes apmaiņas vizītē ar Valsts Policijas koledžu.
Kadeti tika iepazīstināti ar VP Kriminālistikas pārvaldes struktūru, Ekspertīžu birojā un Reģionu birojā veicamajiem uzdevumiem un specifiku.

Polizeiakademie NiedersachsenBez teorētiskās daļas, kadetiem bija iespēja apmeklēt vairākas Ekspertīžu biroja nodaļas. Ķīmisko ekspertīžu nodaļas eksperti iepazīstināja kadetus ar nodaļā veicamajiem ekspertīžu veidiem (Narkotisko un psihotropo vielu izpēte, Spirta un alkohola izpēte, Naftas produktu un viegli uzliesmojošo šķidrumu izpēte, Ugunsgrēku tehniskā izpēte, Pirotehnisko izstrādājumu, sprāgstvielu un sprādzienu produktu ķīmiskā izpēte), kā arī šiem mērķiem izmantoto tehniku. DNS ekspertīžu nodaļas eksperti pastāstīja par DNS izpētes specifiku, kā arī parādīja tehniku un iegūstamos rezultātus, ko analizē eksperts veicot ekspertīzi. Ieroču un trasoloģisko ekspertīžu nodaļas eksperti prezentēja nodaļā veicamo ekspertīžu klāstu (Ballistiskā izpēte, Daktiloskopiskā izpēte, Trasoloģiskā izpēte, habitoloģiskā izpēte, Sprādzientehniskā izpēte), detalizētāk iepazīstinot ar ballistiskās un daktiloskopiskās izpētes norisi. Infotehnisko ekspertīžu nodaļas eksperti izrādīja skaņu ierakstu akustiķu specializēto darba vietu, pastāstot par ekspertīžu veida specifiku un pielietotiem tehniskiem risinājumiem, kā arī informācijas tehnoloģiju eksperti iepazīstināja ar plašo pētāmo IT objektu klāstu, to analīzes izaicinājumiem strauji attīstoties mūsdienu tehnoloģijām.

Vācijas Lejassaksijas policijas akadēmijas kadeti un Valsts policijas koledžas pārstāvis pozitīvi novērtēja vizītes norisi, kā arī ieguva atbildes uz interesējošiem jautājumiem, kas bija uzdoti vizītes laikā.


Ziņa sagatavota: 2022. gada 10. maijā

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem