Latviski English 
 

Aktualitātes

Seminārs “Skaņu ierakstu ekspertīžu veikšana. Problemātika un risinājumi”

No 2022.gada 24.maija līdz 25.maijam Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē norisinājās pieredzes apmaiņas seminārs “Skaņu ierakstu ekspertīžu veikšana. Problemātika un risinājumi”, kuru organizēja VP Kriminālistikas pārvaldes skaņu ierakstu eksperti sadarbībā ar Lietuvas Tiesu ekspertīžu centru.

No Lietuvas Tiesu ekspertīžu centra seminārā piedalījās četri Fonoskopijas departamenta speciālisti. Abas semināra dienas notika aktīvas diskusijas, dalīšanās pieredzē un dažādu darba nianšu apspriešana. Īpaša uzmanība tika veltīta lingvistiskajai analīzei, jo Kriminālistikas pārvaldes ekspertiem šajā jomā ir liela pieredze, un arī Lietuvas eksperti iecerējuši turpmāk to apgūt un izmantot padziļināti.
Tika diskutēts gan par pašu lingvistiskās izpētes procesu, gan par problēmām izpētē un dažādiem risinājumiem. Tika apspriestas skaņu ierakstu akustiskās analīzes un failu tehniskās izpētes īpatnības un abu valstu ekspertu pieredze, izpētē lietojot dažāda veida programmatūru.

Skaņu ierakstu ekspertīžu veikšana. Problemātika un risinājumiPieredzes apmaiņas seminārs noritēja ļoti produktīvi, vērtīgas atziņas un jaunu informāciju darbam guva gan Kriminālistikas pārvaldes skaņu ierakstu eksperti, gan kolēģi no Lietuvas Tiesu ekspertīžu centra. Šo starptautisko sadarbību ir plānots turpināt arī nākotnē.


Ziņa sagatavota: 2022. gada 3. jūnijā

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem