Latviski English 
 

Aktualitātes

Dalība EAFS 2022 konferencē, ENFSI ikgadējā sanāksmē un ENFSI QCLG ikgadējā sanāksmē

No 2022.gada 30.maija līdz 2022.gada 03.jūnijam Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieka vietnieks un Kvalitātes vadības nodaļas vecākais speciālists piedalījās Eiropas Kriminālistikas akadēmijas (EAFS – European Academy of Forensic Science) konferencē, kā arī Eiropas Ekspertīžu Iestāžu Asociācijas (ENFSI – European Network of Forensic Science Institutes) ekspertīžu iestāžu vadības ikgadējā sanāksmē (ENFSI Annual meeting) un kvalitātes grupas (QCLG) ikgadējā sanāksmē, kas norisinājās Stokholmā, Zviedrijā.

EAFS2022ENFSI ikgadējās sanāksmes laikā tika apspriesti dažādi jautājumi attiecībā uz ENFSI darbības virzieniem, politiku, darba grupām, standartiem, projektiem, atskaitēm utt.

ENFSI QCLG sanāksmes laikā tika apspriesti dažādi ar kvalitātes vadības sistēmu saistītie jautājumi, kā arī standartu ISO 17025, ISO 17020, ISO 21043 nepieciešamības, piemērošanas un akreditācijas aspekti.

EAFS konferences ietvaros tika apmeklētas vairākas lekcijas par ekspertīžu tematiem. EAFS ir plaša spektra pasākums par ekspertīžu tendencēm, jaunumiem, pētījumiem un tml. Pasākums bija apjomīgs un ar daudzām paralēlām aktivitātēm.

EAFS2022Konferences ietvaros bija arī komersantu stendi, kas prezentēja savu produkciju (iekārtas, programmatūru, materiālus). Tika apmeklēti vairāki stendi un iegūta lietderīga informācija par Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē esošajām ekspertīžu jomām (DNS, dokumenti, IT, ķīmija).

Konferences ietvaros notika arī ENFSI FITWG (Informācijas tehnoloģiju ekspertu – Forensic Information Technology) darba grupas sanāksme, kuru papildus izdevās apmeklēt.

Konferences laikā notika pārrunas ar Igaunijas ekspertīžu institūta (EKEI) kolēģiem par Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldei aktuālo tēmu “Ekspertīžu iestāžu apvienošana”. Igaunijā ekspertu apvienošana un notikuma vietas ekspertu/kriminālistu atdalīšana notika 2008.gadā un Igaunijas pieredzi, ka piemēru izmantoja arī 2020.gadā Latvijā apstiprinātā Tieslietu ministrijas informatīvā ziņojuma “Par tiesu ekspertīžu institūta reformas ieviešanas iespēju izvērtējumu” sastādīšanā. Tika atzīmēts, ka ekspertu un notikuma vietas ekspertu/kriminālistu sadalīšana nebija korekta un ka skatoties uz reformu 2022.gadā, šādi nebūtu rīkojušies. Visiem jābūt kopā vienā iestādē un loģiska ir iestādes atrašanās policijas struktūrā, kā tas ir citās valstīs, piem., Zviedrija, Somija.

Group picturehttps://www.eafs2022.eu


Ziņa sagatavota: 2022. gada 28. jūnijā

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem