Latviski English 
 

Aktualitāšu arhīvs

PIEREDZES APMAIŅAS VIZĪTES UZ ZIEMEĻVALSTĪM


VP Kriminālistikas pārvaldes Infotehnisko ekspertīžu nodaļa, īstenojot Valsts policijas un Ziemeļu Ministru padomes Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas Valsts pārvaldei projektu „Pieredzes apmaiņas vizītes uz Ziemeļvalstīm IT un skaņu ierakstu tiesu ekspertiem” pieredzes apmaiņas vizīšu ietvaros, apmeklēja Somijas un Zviedrijas laboratorijas.

Infotehnisko ekspertīžu nodaļas eksperti veic ekspertīzes divās jomās – informācijas tehnoloģiju un skaņu ierakstu jomā, tāpēc pieredzes apmaiņas vizītēs piedalījās abu specialitāšu eksperti.

No 2012.gada 15.oktobra līdz 18.oktobrim Infotehnisko ekspertīžu nodaļas delegācija viesojās Somijas Kriminālpolicijas Tiesu ekspertīžu laboratorijā Vantaa pilsētā.

Infotehnisko ekspertīžu nodaļas IT eksperti vizītes laikā ar Somijas kolēģiem pārrunāja aktuālus jautājumus informācijas tehnoloģiju ekspertīžu veikšanā, piedalījās mobilā telefona informācijas atjaunošanas procesā ar mikroshēmu lodēšanas paņēmienu, tika praktiski demonstrēta datu atjaunošanas metode no cietiem diskiem un bojātām USB zibatmiņām. Abpusēji daloties pieredzē un diskutējot, tika salīdzinātas izpētes metodes Somijā un Latvijā.

Somija


Infotehnisko ekspertīžu nodaļas skaņu ierakstu eksperti ar somu kolēģiem dalījās pieredzē un iepazīstināja ar metodēm personu identifikācijā, ierakstu kvalitātes uzlabošanā un ierakstu montāžas noteikšanā. Somu kolēģi demonstrēja savā praksē pielietojamo datorprogrammu iespējas personu identificēšanā.

Somijas Kriminālpolicijas tiesu ekspertīžu laboratorijas videoierakstu analīzes eksperts dalījās ar savu pieredzi digitālo attēlu un video apstrādē, pielietojamo programmatūru un metodēm.

No 2012.gada 20.novembra līdz 23.novembrim Infotehnisko ekspertīžu nodaļas eksperti apmeklēja Zviedrijas Nacionālo kriminālistisko ekspertīžu laboratoriju (SKL).

Vizītes laikā tika parādīta SKL IT un elektronikas laboratorijas uzbūve un zonu sadalījums, kas ir ļoti svarīgi, veicot informācijas atjaunošanu no fiziski bojātiem datu nesējiem. Ar zviedru ekspertiem tika apspriestas metodes informācijas atjaunošanai no cietajiem diskiem, zibatmiņām, mobilajiem telefoniem, tika prezentēta metode skaņu ierakstu autentiskuma noteikšanai.

Somija


Apmeklējot Ziemeļvalstu laboratorijas, tika nodibināti kontakti ar IT un skaņu ierakstu ekspertiem, apspriestas sadarbības iespējas personu identifikācijas jomā ar Somijas laboratoriju gadījumos, kad Somijas ekspertīzēs piedalīsies personas, kas runā krievu valodā. Tāpat tika gūts priekšstats par izmantotajām metodēm, pielietojamo aparatūru un programmatūru informācijas tehnoloģiju un skaņu ierakstu ekspertīžu veikšanā. Lielāka daļa no metodēm jau tiek veiksmīgi pielietota Infotehnisko ekspertīžu nodaļā, bet daļa tiks ieviesta nākamā gada laikā.

Ziņa sagatavota: 2013. gada 07. janvārī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes (ARHĪVS)


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem