Latviski English 
 

Aktualitāšu arhīvs

ENFSI FSAAWG Skaņu ierakstu ekspertu darba grupas tikšanos Rīgā

VP Kriminālistikas pārvalde 13.-14.septembrī organizēja divdesmito Eiropas tiesu ekspertīžu iestāžu asociācijas ENFSI FSAAWG Skaņu ierakstu ekspertu darba grupas tikšanos Rīgā. Konferencē piedalījās 46 dalībnieki no 19 valstīm.

Konferenci atklāja Skaņu ierakstu ekspertu darba grupas priekšsēdētāja Dr. Dagmāra Boss, VP Kriminālistikas pārvaldes priekšnieks Pauls Krūmiņš un priekšnieka vietniece Olga Bergere. Dalībniekiem tika novēlēts iegūt vērtīgas zināšanas, dalīties pieredzē ar kolēģiem, kā arī aicināja iepazīt Rīgu.

Konferencē uzstājās VP Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja Infotehnisko ekspertīžu nodaļas eksperts ar Latvijas, Kriminālistikas pārvaldes un nodaļas darba prezentāciju. Tālāk tika prezentēti Kosovas Republikas Kriminālistikas aģentūra, Profesora M.S. Bokariusa Harkovas Tiesu ekspertīžu pētniecības institūts un Ukrainas Tieslietu ministrijas Kijevas Tiesu ekspertīžu zinātniskās izpētes institūts, kuri šogad pirmo reizi piedalījās konferencē.

Ar zinātniskajām prezentācijām uzstājās 13 eksperti no Polijas, Ukrainas, Itālijas, ASV, Krievijas Federācijas, Vācijas, Nīderlandes un Šveices. Tika izskatītas sekojošās tēmas:

  • Elektroniski izmainītas runas atpazīšanas metode, kas pielietota reālas krimināllietas izmeklēšanā Polijā.
  • Runas instrumentālās identificēšanas metodes, kas tiek pielietotas Krievijas Tieslietu ministrijas Kriminālistikas zinātnes centros.
  • Par skaņu ierakstos fiksētās maiņstrāvas komponentes (ENF) analīzi un iegūto datu salīdzināšanu ar datubāzi, nosakot ieraksta tapšanas laiku, dalījās Krievijas Federācijas Tieslietu ministrijas Tiesu ekspertīzes Krievijas federālā centra eksperts.
  • Profesors no Amerikas Nacionālā Mediju Kriminālistikas centra (Kolorado universitātes Denverā) runāja par zudumradošās datu saspiešanas (lossy compression) artefaktiem Apple iPhone Voice Recordings ierakstos, kuri ir būtiski Kriminālistiskjā izpētē.
  • Rezultātu interpretācija pēc Bayesa varbūtības teorijas principiem, veicot personu identifikāciju ar automātiskajām runas atpazīšanas programmām.
  • Audio ierakstu autentifikāciju saskaņa ar ISO 14496-12 standartu.
  • Tika izskatītas vairāku sarežģītu krimināllietu izmeklēšanas gaitas un rezultāti, piemēram, par to kā pēc vairāku cietušo dzirdes atmiņas tika izveidots uzbrucēja profils un tika identificēts vainīgais.

Darba grupas organizācijas sapulcē par skaņu ierakstu ENFSI darba grupas vadītāju nākamajam gadam tika ievēlēta jau ilggadējā šīs grupas vadītāja Dagmāra Boss no Vācijas.
Dalībnieks no Ungārijas visus klātesošos ielūdza uz nākamo skaņu ierakstu ENFSI darba grupas sanāksmi, kura notiks Ungārijā, Budapeštā.

Apskatīties foto galeriju

ENFSI FSAAWG


Ziņa sagatavota: 2018. gada 03. oktobrī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes (ARHĪVS)


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem