Latviski English 
 

Aktualitāšu arhīvs

Vizīte uz Kijevas kriminālistikas zinātniski pētniecisko institūtu Ukrainā

No 23. – 25. oktobrim VP Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja Dokumentu tehnisko ekspertīžu nodaļas eksperti apmeklēja Kijevas kriminālistikas zinātniski pētniecisko institūtu Ukrainā.

Mācību vizītes laikā eksperti iepazinās ar dokumentu izgatavošanas laika, jeb dokumenta parakstīšanas laika noteikšanas metodi, kāda tiek izmantota Ukrainas ekspertīžu iestādēs. Eksperti iepazinās ar iekārtām un programmatūru, kādu Ukrainas kolēģi izmanto attēlu iegūšanai un apstrādei dažāda veida ekspertīžu veikšanā.
Mācību procesa laikā eksperti apmeklēja Dokumentu izpētes laboratoriju, rokrakstu izpētes un ķīmiskās izpētes laboratorijas. Visas šīs laboratorijas vienoti sadarbojas atsevišķu ekspertīžu veidu izpētēs, tai skaitā, dokumentu izgatavošanas laika noteikšanā.
Mācību vizīte Ekspertīze ir ļoti darbietilpīga un tajā ir iesaistīti vairāki dažādu nozaru eksperti. Lielu darba apjomu prasa paraugu atlases un sagatavošanas process, paraugi tiek šķiroti pēc tintes īpatnībām, zināmā dokumenta izgatavošanas (parakstīšanas) datuma, kā arī dokumenta fiziskā stāvokļa, iespējamiem bojājumiem. Tālāk ekspertīzes procesu pārņem ķīmijas eksperti un ar plānslāņa hromatogrāfijas palīdzību tiek salīdzināta izpētāmā dokumenta un paraugu tintes.
Jāpiebilst gan, ka metode ir destruktīva – t.i., pilnībā tiek iznīcināts dokumenta fragments ar izpētāmo parakstu.


Ziņa sagatavota: 2018. gada 05.novembrī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes (ARHĪVS)


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem