Latviski English 
 

Aktualitāšu arhīvs

CEPOL apmaiņas programma 2011


Eiropas Policijas akadēmijas CEPOL misija ir apvienot vecākus policijas virsniekus Eiropā, veicināt sadarbības tīkla izveidi, pārrobežu sadarbību cīņā ar noziedzību, kā arī organizēt apmācības kursus un veicināt pieredzes apmaiņu starp ES dalībvalstīm.

VP Kriminālistikas pārvaldes priekšnieka vietniece Līga Peisniece piedalījās Eiropas policijas akadēmijas apmaiņas programmā „CEPOL Exchange Programme 2011”. Programmas mērķis - iegūt pieredzi policijas struktūrvienībās vai policijas mācību iestādēs kādā no ES dalībvalstīm.

No 2011.gada 15.augusta līdz 26.augustam L.Peisniece viesojās Rumānijas policijas Tiesu ekspertīžu institūtā Bukarestē, Rumānijā. Apmaiņas programmas aplūkojamā tēma „Tiesu ekspertīze”. L.Peisniece iepazinās ar Rumānijas policijas struktūru un Tiesu ekspertīžu institūta vietu un lomu tajā, ar tiesu ekspertu darbību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem.

Tā kā apmaiņas programma paredz ne tikai kādas ES dalībvalsts institūcijas apmeklējumu, bet arī kolēģu uzņemšanu no citām ES valstīm. No 2011.gada 29.augusta līdz 10.septembrim VP Kriminālistikas pārvaldē ar apmaiņas vizīti viesojās Rumānijas policijas Tiesu ekspertīžu institūtā eksperts Valentīns Epure. Viesis tika iepazīstināts ar Valsts policijas vēsturi un struktūru, Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja un reģionālo nodaļu darbu.

Apmaiņas vizīšu laikā ir nodibināta sadarbība starp VP Kriminālistikas pārvaldi un Rumānijas policijas Tiesu ekspertīžu institūtu. Tika pieņemts lēmums arī turpmākajos gados CEPOL apmaiņas programmās piedalīties konkrētas jomas ekspertiem, lai apgūtu jaunas zināšanas un pieredzi, kā arī veidotu ciešāku sadarbību ar līdzīgām iestādēm Eiropas Savienībā.


CEPOL

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes (ARHĪVS)


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem