Latviski English 
 

Aktualitātes

Vizīte CEPOL apmaiņas programmas ietvaros

No 2019. gada 9-14.jūnijam Eiropas Savienības Tiesībaizsardzības iestāžu apmācības aģentūras (CEPOL) apmaiņas programmas ietvaros Rīgā viesojās Kijevas Kriminālistikas ekspertīžu zinātniskā institūta Rakstīta teksta lingvistisko ekspertīžu nodaļas vadītāja Svitlana Dolynkivska, kura apmeklēja Kriminālistikas pārvaldi, Valsts tiesu ekspertīžu biroju un Valsts policijas koledžu.

Vizīte

Kriminālistikas pārvaldē viese iepazinās ar tās struktūru un darba organizāciju. Ar Kvalitātes nodaļas darbiniekiem tika pārrunāti ISO 17025 standarta akreditācijas, politikas un eksperta darba kvalitātes jautājumi. Tika apmeklēta Dokumentu tehniskā nodaļa, kurā ar ekspertiem pārspriesti aktuāli un specifiski jautājumi rokrakstu ekspertīžu jomā saistībā ar izpētes objektu veidiem un jaunākajām tendencēm. Skaņu ierakstu eksperti Ukrainas pārstāvi iepazīstināja gan ar skaņu ierakstu jomā izmantoto programmatūru, gan skaņu ierakstu ekspertīžu veikšanas procesu, atrodot līdzības lingvistisko pazīmju konstatēšanā gan rokrakstu, gan skaņu ierakstu ekspertīzēs.

Vizītes laikā tika apmeklēta Valsts policijas koledža, kur tika izzināta ekspertu darba un notikuma vietas apskates vēsture, kā arī apmeklēts Valsts tiesu ekspertīžu birojs ar mērķi iepazīties ar VTEB darbu lingvistisko ekspertīžu jomā.

Ziņa sagatavota: 2019. gada 17. jūnijā

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem