Latviski English 
 

Aktualitātes

Dalība “IAFPA 2019” konferencē

Laika posmā no 14.07.2019. līdz 18.07.2019. VP Kriminalistikas pārvaldes skaņu ierakstu eksperts piedalījās ikgadējā skaņu ierakstu kriminālistiskās izpētes jautājumiem veltītajā specializētajā konferencē „IAFPA 2019 Annual Conference”, kuru organizēja „International Association for Forensic Phonetics and Acoustics” sadarbībā ar Turcijas Republikas Tieslietu ministrijas Kriminālistiskās medicīnas padomi. Konferenci apmeklēja dalībnieki no Lielbritānijas, Vācijas, Turcijas, Nīderlandes, Francijas, Čehijas, Šveices un citām Eiropas valstīm, kā arī no Kanādas, Indijas un Austrālijas runas izpētes institūtiem un kriminālistiskās izpētes laboratorijām.

Konferences ietvaros tika apskatītas aktuālās tendences skaņu ierakstu izpētē, iepriekšējās paaudzes un jauno automatizēto personu identifikācijas datorprogrammu sniegumi, analizējot dažāda veida ierakstus, artikulatoru darbības analīze, izmantojot magnētiskās rezonanses izmeklējumus; ārvalstu kolēģu pieredze personu runas datubāžu izveidē u.tml.

Ar jaunumiem skaņu ierakstu un IT kriminālistiskās izpētes jomā dalībniekus iepazīstināja arī vairākas kompānijas: “Oxford Wave Research”, “Difose”, “EMT Electronics” un “SESTEK”.

Pasākuma ietvaros tika nodibināti jauni un vērtīgi kontakti ar ārvalstu kolēģiem, kā arī uzturēti esošie kontakti. Tā, piemēram, ar vairāku valstu kolēģiem tika apspriests jautājums par apmaiņas vizīšu organizēšanu uz skaņu ierakstu izpētes laboratorijām, kas ir vērtējams ļoti pozitīvi, jo ļauj detalizēti iepazīties ar ārvalstu kolēģu pieeju skaņu ierakstu ekspertīžu veikšanā arī praktiski.

IAFPA 2019

Ziņa sagatavota: 2019. gada 5. augustā

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem