Latviski English 
 

Aktualitātes

Dalība Eiropas Tiesu ekspertīžu asociācijas (ENFSI) Informācijas tehnoloģiju ekspertu Ikgadējā darba grupas sanāksmē

Helsinkos, Somijā no 2019.gada 10. līdz 13.septembrim norisinājās Eiropas Tiesu ekspertīžu asociācijas (ENFSI) ikgadējā Informācijas tehnoloģiju ekspertu darba grupas sanāksme, kurā piedalījās vairāk kā 50 dalībnieki no dažādām Eiropas Savienības dalībvalstīm, arī Latvijas Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja eksperts, kā arī eksperti no Japānas, Kanādas un Krievijas. Prezentācijas un pētījumu pārskatus sniedza eksperti no Vācijas, Francijas, Zviedrijas, Itālijas, Japānas policijas ekspertīžu laboratorijām, Nīderlandes zinātniskā institūta, Eiropas komisijas, Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas ekspertīžu laboratorijas, kā arī tiesu ekspertīžu programmatūras un rīku izstrādātāji.

ENFSI FITWG 2019

Sanāksmi atklāja Somijas policijas Nacionālā izmeklēšanas biroja Ekspertīžu centra priekšnieks, kurš sniedza prezentāciju par iestādes struktūru un darbības virzieniem, akcentējot darba grupas specifiku – informācijas tehnoloģiju ekspertīzes. Somijā policijas IT speciālisti ir katrā reģionā un tie sniedz profesionālu palīdzību vienkāršās lietās uz vietas policijas iecirkņos. Nesen tika uzsākts pilotprojekts, ka IT eksperti arī būs daļa no kibernoziegumu apkarošanas centra.

Vairākas iestādes ir iesaistītas dažādos projektos ES programmu ietvaros un sanāksmē tika prezentēta informācija par projektu virzību – “ValiD – IT Forensic tool test and validation database” (informācija drīzumā būs pieejama tīmekļa vietnē www.valid-project.eu); “ASGARD - Analysis System for Gathered Raw Data””, “FORMOBILE - From Mobile Phones to Court”, “ASGARD - Analysis System for Gathered Raw Data”.

Darba grupā tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar mūsdienu tehnoloģiju iekārtu kriminālistisko izpēti, arvien pieaugošo viedierīču klāstu, tai skaitā, kas tiek arī izmantotas gudras mājas un citu procesu kontrolei. Neizpalika arī jautājums par automašīnu multimediju sistēmu analīzi, jo to aktualitāte ar katru gadu pieaug līdz ar šo sistēmu tehnoloģisko izaugsmi.

Saistītie Interneta resursi: “Cellebrite”, “Magnet Forensics”, “MSAB”, “Riscure”.

Ziņa sagatavota: 2019. gada 26. septembrī


 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem