Latviski English 
 

Aktualitātes

Valsts policijas dalība Eiropas Komisijas programmas Apvārsnis 2020 finansētā projektā INSPECTr

bilde No 2019.gada 18.-20.septembrim Dublinā, Īrijā notika Eiropas Komisijas programmas Apvārsnis(HORIZON) 2020 finansētā projekta “Izlūkošanas tīkls un droša platforma pierādījumu korelācijai un pārnešanai” (Intelligence Network & Secure Platform for Evidence Correlation and Transfer (INSPECTr)) atklāšanas sanāksme, kurā piedalījās arī Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja Infotehnisko ekspertīžu nodaļas eksperts.

Projekta galvenais mērķis ir izstrādāt attīstītu platformu, kurā būs integrēti jauni procesi priekš informācijas vākšanas, analizēšanas, kā arī datu prezentēšanas, kas palīdzētu paredzēt un noteikt noziedzīgos nodarījumus, kas varētu tikt veikti nākotnē. Platformā paredzēta informācijas koplietošanas starp tiesībsargājošām iestādēm vietējā, gan starptautiskā līmenī. Datu izcelsme platformā būs no informācijas, kas iegūta no bezmaksas un komerciālo programmnodrošinājumu datu apstrādes, kas būs papildināta ar informāciju, kas tiks savākta no tiešsaites resursiem. Iegūtie rezultāti tiks ģenerēti atskaitēs, kas būs standartizētas, bet tās varēs pielāgot konkrētam gadījumam. INSPECTr izmantos lielo datu tehnoloģiju analītiku, kognitīvo mašīnmācīšanos un blokķēžu pieejas, lai ievērojami uzlabotu kriminālistikas iespējas Paneiropas tiesībsargājošajās iestādēs.

Projekta partneri ir no universitātēm, tiesībsargājošajām iestādēm, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Sekmīgai projekta īstenošanai, katram projekta partnerim ir noteikta sava loma projektā, kā arī noteikts darba uzdevumu sadalījums.

Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde piedalīsies projektā visa tā realizācijas laikā - no 2019.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.augustam.


Ziņa sagatavota: 2019. gada 2. oktobrī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem