Latviski English 
 

Aktualitātes

Prieks par ēnu dienu klātienē

Pēc 2 gadu pārtraukuma trešdien, 6.aprīlī Latvijā tik populārās Ēnu dienas ietvaros Kriminālistikas pārvaldē Rīgā un reģionos kopumā viesojās 12 jaunieši, kuri interesējās tieši par ekspertu kriminālistu darbu. 7 jaunieši no dažādām Rīgas un Jelgavas skolām iepazinās ar Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes struktūru, ar Ķīmisko, Ieroču un trasoloģisko, DNS, Grāmatvedības, Informācijas tehnoloģiju un Dokumentu tehnisko ekspertīžu nodaļu ikdienas funkcijām un praktisko darbu Rīgā. Uzzināja, kā tiek veikta personas identifikācija pēc balss, kā arī pēc pirkstu nospiedumiem, piedalījās praktiskajā demonstrācijā un daktiloskopiskās kartes veidošanā.

Apavu pēdasApavu pēdas


Jauniešiem bija arī iespēja viesoties Odoroloģisko ekspertīžu nodaļā Kleistos, kur ekspertiem palīgā nāk četrkājainie kolēģi – suņi biodetektori. Eksperti iepazīstināja ar šiem īpašajiem suņiem, pastāstīja par viņu ikdienu un nopietno ieguldījumu ekspertīzēs, atpazīstot personu pēc smaržas paraugiem.
5 jaunieši viesojās arī Reģionu biroja ekspertu nodaļās Daugavpilī, Liepājā un Valmierā, iepazinās ar to eksperta darba ikdienu, kas izbrauc un notikuma vietām, ar viņu tehnisko nodrošinājumu, pēdu meklēšanas, izņemšanas un saglabāšanas principiem.


Ziņa sagatavota: 2022. gada 20. aprīlī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem