Latviski English 
 

Aktualitātes

Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes vizīte Īslandes policijas Kriminālistikas pārvaldē

Projekta “Pieredzes apmaiņa labākās Ziemeļvalstu prakses pārņemšanai kriminālistikas darba organizēšanā un kvalitātes nodrošināšanā” (Experience exchange with Nordic countries for the uptake of best practices in the internal organization and quality management of forensic institutions) ietvaros Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieks, priekšnieka vietnieks, Reģionu biroja priekšnieks un Ekspertīžu biroja DNS ekspertīžu nodaļas eksperts no 2022.gada 11.maija līdz 13.maijam apmeklēja Īslandes policijas Kriminālistikas pārvaldi Reikjavīkā.

ĪslandeVizītes laikā viņi tika iepazīstināti ar Īslandes policijas Kriminālistikas pārvaldes struktūru, darbības virzieniem un metodēm, kvalitātes sistēmu, kā arī informācijas sistēmām, kas tiek izmantotas. Tika apskatītas laboratorijas telpas un tajās esošais aprīkojums. Latvijas pārstāvji iepazinās ar notikumu vietas kriminālistiem, kuri veic notikuma vietas apskates, ar viņu transporta līdzekļiem, tehnisko nodrošinājumu, aprīkojumu.

Īslandes notikumu vietas kriminālisti ir tehniski labi nodrošināti, regulāri izmanto 3D lāzeru skeneru iekārtu notikuma vietas padziļinātai skenēšanai. Ir panākta vienošanās veikt pieredzes apmaiņu ar mērķi abu valstu turpmākai sadarbībai šajā jomā.

Detalizēti tika pārrunāta DNS un pirkstu nospiedumu datu apmaiņas iespējamība Prīmes lēmuma ietvaros.

Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes pārstāvji prezentēja savu struktūru, ekspertīžu veidus, kā arī informāciju saistībā ar pārvaldes akreditāciju atbilstoši ISO 17025, kvalitātes vadības sistēmu un pozitīvo pieredzi Prīmes datu apmaiņā. Ņemot vērā Īslandes kolēģu sniegto informāciju attiecībā uz DNS un pirkstu nospiedumu datu iegūšanas/apstrādes/apmaiņas mehāniskiem un juridiskiem aspektiem, Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde dalījās ar šī jautājuma pieredzi Latvijā.

Īslandes kolēģi bija ļoti ieinteresēti Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes pieredzē un izteica vēlmi apmeklēt Latviju, lai detalizētāk iepazītos ar darba procesiem.

Pārliecinājāmies, ka struktūra, kad eksperti un notikuma vietas kriminālisti ir vienā iestādē ir efektīva ne tikai Latvijā Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē, bet arī efektīvi darbojās Īslandē.


Ziņa sagatavota: 2022. gada 26. maijā

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP GKrPP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem